Header Image

Paula Uribe, Kontakt: [email protected]

Hej och välkommen till mitt nya hem på Vimedbarn.se!

Profile Avatar

100 procent kärlek

Publicerad,

Skratt, glädje och en känsla av att man satt bland hundra kompisar. Ska det inte vara så? Lättillgängligt och att man känner igen sig i varandra? I slutet av dagen bråkar vi om samma saker säkert, Skrattar åt ish samma saker. Det märktes på livepodden att dom som kom har en liknande humor som vi har.

Jag vill köra fler livepoddar i höst. Vi har faktiskt redan en bokad nu i september. Den kommer att hålla rum hos Babyshop. I deras butik i Sturegallerian. Jag ska inte avslöja temat ännu, men den riktar sig mot de nyblivna/gravida föräldrarna. Det kommer att släppas ett fåtal biljetter så där gäller det att vara först i kvarn.

tack till Scandic Talk som stod för spons och plats. Tack till Sf Kids play, tack till underbar publik, tack till ljud, tack bästa Loppi för bra uppstyrt och tack till Hugo <3

 

Fota; Sandra Rogers

Sandra_Rogers_Photography_(16)

Sandra_Rogers_Photography_(3)

Sandra_Rogers_Photography_(18)

Sandra_Rogers_Photography_(23)

Naomi kom och visade att hon hade tappat sin första tand <3Sandra_Rogers_Photography_(29)

Michan och Becca. Michan har tagit upp sin blogg igen, hälsa henne välkommen HÄRSandra_Rogers_Photography_(35) Sandra_Rogers_Photography_(71)

Världens snyggaste och finaste Sandra_Rogers_Photography_(76)

Katarina, jag är lyckligt lottad som har henne vid min sida. Vd över Loppi och en underbar kvinna att arbeta med Sandra_Rogers_Photography_(78) Sandra_Rogers_Photography_(88)

hmm….Sandra_Rogers_Photography_(90) Sandra_Rogers_Photography_(92)

Loppi!Sandra_Rogers_Photography_(168)

10 Kommentarer

  1. Haha, trist att ni inte kunde piffa till er lite när ni kör live-pod! Ni, ser ju ut som jag föreställer mig att ni är klädda o stylad när ni spelar in enbart ljud-pod. Paulas hår….

    • Tänkte också på det… borsta håret tar ju inte så lång tid

    • Vilken fruktansvärt elak kommentar. Hoppas du skäms.

    • Trist kommentar.

    • Vet du vad Frida? Det är just det jag uppskattar oerhört med Paula och Hugo, Att dom är sig själva. Och vem är du att ens kommentera någon annans utseende.

      Paula är otroligt vacker. Jag förstår att det svider 🙂

    • Tycker det är extremt tråkigt av dig att skriva en sådan kommentar. Hur vet du att de inte var uppklädda? Att det här inte var deras finaste? Att du inte skäms över en sådan kommentar, att sänka en annan människa sådär, bara för att de är offentliga personer betyder inte det att det är ok. Hur hade du känt om någon hade sagt så till dig?

      Jag tycker iallafall ni var superfina och det var så bekvämt att sitta där och lyssna på er när ni pratade. Herregud vad vi skratta! Så himla roligt. Ser fram emot nästa gång!

    • Suck på folk som känner att dem måste lägga massa negativa kommentarer. Har ingen lärt dig att har du inget snällt å säga var TYST! Fan lägg ner hackandet på Paula nu. Börjar bli tröttsamt.

    • Men på riktigt ? Hon har klänning och finskor, han en fin Ralph lauren skjorta ( som är skrynklig för att han suttit ner, bäst att förklara för det stör säkert dig). Och tofsen på huvudet hade du känt vetat, om du inte levt under en sten, att det är en supertrend hos de flesta tjejer idag. Något som däremot är väldigt ute och risigt är att år 2017 klanka ner på människors utseende, att vara så ytlig och må så dåligt i sig själv att man känner ett behov av att trycka ner andra.
      Dom ser btw nog fasen fräschare ut än de flesta småbarnsföräldrar i vårt gråa land. Så ta er en titt i spegeln ni som kommenterat ytliga kommentarer och skärp er, Tvi.

  2. Hade samma tanke, går på event och marknadsför både eventet och sig själv men ser ut som sju svåra år..

  3. Hej Paula,
    Jag måste säga att nu är helt fantastiska! Jag pendlar varje dag till jobbet och längtar tills tisdagarna kommer för att få lyssna på er.
    Er live-pod var helt underbar, folk på tåget måste tro att jag är knäpp som sitter och skrattar åt mig själv 🙂
    Att lyssna på er får mig att bli så motiverad till allt som livet har att erbjuda och det känns jättebra!
    Tack för att ni delar med er av ert liv och ni är helt grymma!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *