Header Image

Paula Uribe, Kontakt: [email protected]

Hej och välkommen till mitt nya hem på Vimedbarn.se!

Profile Avatar

Tokfia

Publicerad,

Molly hade cirkus inatt, klockan var 01:30 =)

[youtube width=”720″ height=”400″]http://www.youtube.com/watch?v=N0w0CpdmQMg[/youtube]

12 Kommentarer

  1. Du är vacker

  2. Vad härligt att se att det inte bara är min dotter som gör cirkuskonster mitt i natten 😉 Så kul att följa din blogg då min dotter bara är några månader äldre än Molly 🙂

  3. Håller med Tara, vad vacker du är 🙂
    Och sötaste Mollan!!! haha!

  4. Hej paula! Vilken tok tjej 🙂 dock väldigt söt! Jag hade som regel att aldrig tända lampan på natten om bebis vaknade, fr.o.m. första natten efter bb. För att liksom markera att på natten sover man, då behöver man inte se något, och sedan att jag aldrig pratade med honom utan jag sa mest ”shhh godnatt” på ett gulligt sätt såklart men det har hjälpt mig och idag är han, 5 och har sover som en stock 🙂 ska väl kanske poängtera att till en början så var han också en nattsuddare, i ca 8 månader så jag tror verkligen det här med släckt och tyst har hjälpt! På dagen var det tvärtom som hjälpte, föra så mycket ljud som möjligt under hans sovtimmar så att han blev van vid ljud (tex inte vaknar om någon ringer på dörren) och för att han inte skulle sova för länge, fick tipsen av min mamma som har 5 barn exklusive mig. Ha en underbar dag 🙂 kram!

  5. Men asså jag dör Bästa Molly! Nästa gång tar vi och lever rövare med Hugo mitt i natten när han sover tycker jag ! haha hon är så cool duktiga tjejen!!

  6. Haha,vilken rolig video!
    Hejja Molly! 😉

  7. Haha va go hon är! Busfia! Och herregud va rörlig hon är! Så himla duktig tjej 🙂

  8. Naw så söt hon är. Kan förstå att det inte är så kul mitt i natten men så underbart

  9. Jag tror att Molly är i grund och botten en väldigt lycklig tjej! 🙂

  10. Haha så underbar hon är!!!

  11. Våran son som är född 18 april har också vissa nätter när han är sådär haha =) dock så orkar inte jag vara så glad som du 😉 det är tur dom är söta! 😉

  12. haha det var bara Molly som hade kul. så söt 🙂

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *