Header Image

Paula Uribe, Kontakt: [email protected]

Hej och välkommen till mitt nya hem på Vimedbarn.se!

Profile Avatar

Gravidfotografering

Publicerad,

Jag fotades för omslag för tidningen ”Vi föräldrar” i början av sommaren. Magen hade inte alls blivit så stor och eftersom att vi gjorde ett gravid-omslag låg fokusen på magen. Jag arbetade med ett proffsigt team men framförallt en proffsig fotograf. Jezzica Sunmo är det som har tagit dessa bilder. Jag funderar starkt på att fotografera mig igen innan lilla L väljer att komma ut. Det skulle vara roligt att ha foton med oss hela familjen, föreviga denna graviditet med lillasyster och låta storasyster Molly också leka med kameran. Om det blir aktuellt så är det Jezzica som jag kommer fråga. HÄR hittar du hennes hemsida!

Nu är frågan vilken av alla dessa bilder som ska bli min nya header bild. Vilken tycker du? =)

11921975_10153403088286273_534511941_n

11935722_10153403088216273_1481102547_n

_MG_9899

11911117_10153403088136273_2063521460_n

_MG_0022

38 Kommentarer

  1. 3,4 eller den sista 🙂

  2. Nr 3! Superfin!

  3. Absolut nr 3! Jättefin bild.

  4. 3:an när du håller båda händerna på magen och tittar in i kameran, super fin!

  5. Nummer 3!!!:)

  6. Nr 3!! Superfin 🙂

  7. Alla var superfina! Tycker 3 eller 4 är bäst:)

  8. Nr3!! =)

  9. 3 helt klart 🙂

  10. De bilder som är tagna från sidan gillar jag bäst 🙂

  11. Jag tycker den andra bilden! Men alla bilder var fantastiska 🙂

  12. 2, 3 eller profilbilden när du tittar ner på magen, superfina allihopa! Det verkligen lyser om dig fina kvinna!

  13. Andra eller sista bilden! Du är jättevacker Paula! 🙂

  14. Profilbilder när du tittar ner på magen, så himla vacker!!

  15. Otroligt vacker! Jag tycker helt klart bild nr 3, när du står på sidan, håller om magen och tittar in i kameran. <3 Kram E

  16. Gillar nummer 2 mest! ☺

  17. de tagna från sidan med håret uppsatt, den till vänster utav dem <3

  18. Nr 3 el. 4. 🙂

  19. Det var en black and white bild på dig när du dricker ur en mugg, den var ju hur härlig som helst 🙂

  20. 3 eller sista 😀 Beauty

  21. 3,6 eller 7 🙂 Alla är fina.

  22. Första bilden på andra raden! ^^

  23. Definitivt bild nummer 2! Du ser så genuint lycklig, glad och avslappnad ut. En energisk bil med bus i blicken. Det känns som att det sticker ut från de andra bilderna. Det känns som att den bilden verkligen speglar min bild av dig!

  24. Förstår att du har svårt att välja – fasen vad snygg du är kvinna!
    Det är något med sista bilden som tilltalar mig lite extra, vet inte om det beror på kläderna.

  25. Sista bilden! Du är helt galet vacker!! 🙂

  26. Jag tycker att du är otroligt vacker men jag har lite svårt för lockarna i ditt hår när det är utsläppt den här fotograferingen. De känns inte som du på något sätt och jag tycker inte att de är fina. Så någon av bilderna där håret är uppsatt och du har jeans!

  27. Jag tycker bild nr 3 (där du står med kroppen vänd åt sidan) eller bild nr 8 när du har den blåa toppen över. De 2 bilderna är de ABSOLUT BÄSTA!!!

  28. Bild nr 2 högst upp till höger tycker jag är otroligt fin! 🙂

  29. Bild nr 8, ser mest naturligt ut! Annars tycker jag du kan ta någon bild som du eller Hugo har tagit som är på dig. Eller varför inte någon bild på Molly i headern?

  30. 3 eller 4. Jättefina!
    Vilken dröm att få fota dig!

  31. Alla bilderna är superfina 🙂 Men tycker faktiskt att du är allra snyggast när du inte har lika mycket smink på dig – och detta menar jag enbart som en STOR komplimang! Du är en naturlig skönhet 🙂
    Kram

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *