Bilder från Spanien
Publicerad,
Medans vi packar och städar bjuder jag på ett gäng bilder från igår. Det var toppenväder och vi hade ett efterlängtat poolhäng. Med två små barn hänger man mer i skuggan än i solen så när den lilla vilan kom var det tacksamt att få lägga sig ned, blunda och chilla. I ungefär 15 minuter. Sen ville Molly inte vila längre =)
Som jag kommer sakna det här stället. I sommar ses vi igen
Mina fina
Mellis
Flera gånger per dag vill dom gosa med varandra
Hugo kände sig stressad över att han ville bli brun
Det absolut bästa jag har gjort är dessa två
Hej Paula vilken underbar familj du har och tack för en underbar blogg jag älskar den!! Förljer slaviskt och går in flera gånger per dag i hopp om ett nytt inlägg hehe.
Jag har två pojkar i ungefär samm ålder som dina och jag undrar om du kan tipsa på lite mellanmål som du brukar ge molly, jag själv är så dålig på sånt. Blir oftast mackor.
Tacksam för svar!
hahaha underbara bilder, så härliga. Så söt M har blivit i sitt långa hår.
Underbara bilder, underbar familj och vilket väder! Är verkligen inte avis 😉 Haha, nä men skönt att ni kunnat njuta!
Annars så har jag lite tankar kring språk. Kommer ni lära Molly spanska? Varför, varför inte? Kan ni det? 🙂 Här hemma har vi tvåspråkiga barn. Talad svenska och Svenskt teckenspråk. De kan redan lite engelska med. 😀 (De är 3 och snart 2 år gamla)
Så långt hår molly har fått, så fint 😀
Blir så glad när jag ser dessa bilder!
http://erikalindgren.com
Underbara bilder! Längtar så efter sommar o sol,
Ja gud vad långt hår Molly fått! Så sött 🙂
Du har verkligen en super fin familj 🙂
http://www.mijaas.blogg.se
Du har en mycket fin familj och mycket fina ögonfransar. Använder du Miralash ? http://www.egobutiken.com/ ?
Det ser verkligen helt underbart ut! Längtar efter semestrar och annat jag kommer åka på med min fina familj. Ska bara se till att tjejen kikar ut först, haha!
Vad härligt det ser ut 🙂
vilka härliga bilder!
Såg underbart trevligt ut det där. Så fin liten familj 🙂
Och vilket härlig hår Molly har! 🙂