Header Image

Paula Uribe, Kontakt: [email protected]

Hej och välkommen till mitt nya hem på Vimedbarn.se!

Profile Avatar

Just nu

Publicerad,

Vi är vilse i skogen men glada ändå. Tur att Molly alltid har med sig matsäcken iallafall =)

20130703-160624.jpg

20130703-160636.jpg

20130703-160650.jpg

12 Kommentarer

  1. Gud så söt hon är! Vad använder du för kamera till att fota din lilla ängel med?

  2. Christina Eriksson

    Ni måste ha världens sötaste unge tror jag 🙂 Inte klokt så fin hon är !

  3. Sandra Rogers

    Så galet söt!!!

  4. Hej Paula! 🙂 Vill först och främst säga att det är oerhört intressant, roligt och lärorikt att läsa din blogg. Du har bra åsikter och ger många bra tips så att jag varje gång jag läser din blogg lär mig något nytt eller får en tankeställare efter att ha fått ett nytt perspektiv på saker och ting. Så tack så mycket för det!
    Jag har en liten fråga som det vore väldigt kul om du kunde svara på och tipsa lite om. Det är så att jag och min pojkvän har varit tillsammans 1,5 år och nu har vi kommit in i en period då vardagen är grå och tråkig och vi har bråkat om skitsaker den senaste tiden. Jag undrar bara lite om du har några tips på hur man ska komma förbi sånt? Hur gör du och Hugo för att hålla kärleken och förhållandet vid liv? Hur gör ni för att undvika småbråk och liknande? Vore kul att höra dina tankar om detta då det nog är väldigt vanligt att sådant händer en bit in i förhållanden, även om det inte händer alla. Kram!

  5. Haha den här kommentaren kanske inte behöver godkännas, märkte bara att min mail blev felstavad 🙂 och så tänkte jag att du kanske kunde skriva min fråga som en ”dagens fråga” eftersom det nog är fler som råkat ut för samma sak som jag och som dessutom, liksom jag, tycker att det är intressant att läsa dina tankar och åsikter kring olika ämnen 🙂

  6. Guuuud, Molly är otroligt söt 🙂

  7. Åh hon är så himla fin! Har läst din blogg sen dagen du började blogga och har klickat mig in flera gånger om dagen! Du är verkligen en förebild för mig. Du verkar vara så jordnära och snäll. Drömmamma! Har Molly börjat få lite bruna ögon? Kraam!

  8. Vart ifrån köpte du din kofta? Snälla kan du svara behöver verkligen en fin kofta!! Puuss

  9. Måste bara kommentera att, ojoj vilken vacker liten unge ni har. Så himla fin, drar efter andan och dör söthets-döden lite varje gång jag ser en bild! Gosh asså, vet inte ens vad jag ska skriva. Men antar att ni vet själv hur fin hon är, haha.

  10. Jag har följt dig från start men jag tror aldrig att jag har kommenterat tidigare. Så jag vill bara börja med att säga att er flicka är otroligt fin. Hon kommer bli sååå vacker när hon blir äldre!

    Jag njuter verkligen av din blogg. Jag följer andra stora bloggar också, och har alltid gillat Kenzas mycket. Men din tar nog priset! Den är bara så mysig och go på alla sätt och vis. Och sen kan jag ofta känna igen mig och min pojkvän i dig och Hugo. Så det gör det kanske lite extra roligt tror jag =)

    Jag älskar Hugos blogg också för den delen. Så himla skön humor!

    All lycka till er fina familj 🙂

  11. Alltså hon är så söt Paula så jag dör!! Jag tror att jag och kille får börja producera snart för när jag ser bilder på Molly och er lilla familj så längtar jag så mycket till en egen. Tack för att du skriver min favorit blogg! Kramar

  12. Jag är desperat o behöver alla amningstips jag kan få!!! Min lilla tjej på 14 dagar har haft fel sugteknik så det resulterade i att jag är heeeelt öm och sårig.

    Hade du sår? Hur gick det över?
    Snälla ge mig alla bra tips på tekniker, ställningar mm. Jag vill så gärna amma men har varit tvungen nu att pausa i väntan på läkning för just nu är det outhärdligt, tråkigt men sant.

    Ersättning får hon nu, men jag vill verkligen amma snart igen.
    Kram:)

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *