Rubbe har pusskalas
Publicerad,
Först med Kattis, en av mina äldsta vänner
Sen med Eveline, en av dem bästa som finns
/ Rubbson viskade att hon/han saknar pappa
Hej och välkommen till mitt nya hem på Vimedbarn.se!
Först med Kattis, en av mina äldsta vänner
Sen med Eveline, en av dem bästa som finns
/ Rubbson viskade att hon/han saknar pappa
Åhhh vilken underbar mage!!! GRATTIS GRATTIS GRATTIS!
Jag följer din blogg, kikar in varje dag. Du verkar så jäkla mysig så man vill ju bara krama dig!
oj va stor din mage har blivit sens bilden du la in innan idag 😛 snacka om att puta ut magen , haha
Paula, vi är i samma vecka och jag har lika ”liten” magen som du!
Folk som inte vet vad dom pratar om skriver massa skit, strunta i dem. Det växer olika på alla!! Det står överallt man läser ”jämför inte din mage med andra i din omgivning för det är individuellt!”
Oroa dig inte, allt är bra med din bebis!
Lycka till!!!
Ayse- förstår att du inte varit gravid själv eftersom en av dom mest självklara sakerna är att magen alltid är större framåt kvällen än på morgonen.. Precis som det är när man inte är gravid!
Nu växer den lille så det knakar! 😀 fint!
Spänn ut magen lite mer då? Så kanske det börjar likna en gravidmage tillslut.
Woow vilken mage du fått 😀 du som klagat på att den inte växer, tycker den blivit jätte stor sen sist! Visst är de en häftig känsla? 😉 är bara några veckor före dig så de är så kul att följa din blogg, krya på dig och ta de lugnt! Då mår du och bebis bäst 🙂 kram!
Meen en sån fin liten kula du har fått! <3
Gud vad jag saknar gravid tiden. Finns inte många saker som är mysigare än en bebis mage! Jo okej, att ligga och mysa med bebisen när den väl bestämt sig för att titta ut slår ju allt med häst längder! <3<3
Seriöst izabelle, varför ens skriva något så idiotiskt? Paulas och alla andra som är gravida magar är hur underbara som helst, det kvittar väl hur stora dom är! Om du nu stör dig på någons liv så mycket så kan du lika gärna strunta i att gå in på bloggarna. Väx upp och gör rätt
Hej. Du jag har sett att någon använt sig av min lillasysters mejladress. Nämligen [email protected]. Jag vill gärna att du tar bort inläggen där hennes mail står. Då hon är jätteledsen här hemma, eftersom folk skriver elaka saker. Hon läser inte bloggar, och kommenterar verkligen inget elakt. hoppas du förstår. MVH linnea.
Vilken fin mage! 😀
oj, nu börjar magen att dra iväg! 😀 va kul!!
wow, nu händer det saker!! fina magen !!
Okej, jag lånade andras mejladresser. Klart man inte vill ha sin egen. Men det är paulas fel att folk skriver elaka saker till din systers mejl. Hon la ju ut allt på bloggen. Men förlåt. Ska inte kommentera mer
ber om ursäkt till både paula och den där systern.
Vilken fin bebismage du har fått! Lycka till med graviditeten, kommer bli världens sötaste unge 🙂
vilken fin mage du har :}
Mysigt!!
sjukt söööttt mage!
hur har du fixat filtret på bilden så fin? både dina och hugos bilder har så bra filter och man ser hüber brun ut! tacksam för svar :p
åh vad sött!
http://www.amoureve.blogg.se
* X-factor
* Gymnasieval
* Fokus på fransar – Mascara
* Nagellack från O.P.I
* Victoria’s Secret Fashion Show
* Med mera!
Ååå nu ser man ju äntligen magen lycka till med graviditeten och lyssna inte på vad alla säger om att det kommer att hända nåt med din baby du är stark och ska skita i dom fråga din barnmorska istället 🙂 LYCKA TILL ! 🙂
Hahaha omg tänkte skicka en bild på en sån där och säga kan inte du och Hugo göra så där. NI MÅSTE!
Massa kramar
Ha en fin kväll
Hejhej! Jag brukar aldrig någonsin kommentera bloggar, har läst olika bloggar i kanske 4 år nu men aldrig kommenterat någon. Men jag måste bara säga att din blogg är riktigt, riktigt bra! Det har snabbt blivit den första jag slagit upp när jag startat datorn. Det känns som (utan att känna dig) att du har en fantastiskt positiv personlighet med en hel del spunk och det verkar som att du och Hugo har ett jättefint, nyttigt förhållande. Jag tror att ni verkligen kommer bli bra föräldrar, behåll ”barnasinnet” för jag tror verkligen det kan göra ert förhållande friskare i slutändan. Och lyssna inte på alla bittra kommentarer för bara ni vet vad som passar er. Lycka till med allt och ta det här som en av mängden kommentatorer som tycker att du är en frisk fläkt, välbehövlig i bloggvärlden.
Vad fin mage du har! 😀 Helt underbart!
Hehe nu börjar man se din mage! Väldigt söt!:))
FYI så går det fan inte att spänna ut sin mage när man är på tjocken..märks att det är många som kommenterar som rätt uppenbart inte vart gravida! Skäms på er…
Ni som tror att hennes mage är så stor på riktigt måste vara förståndshandikappade… Har man en stor gravidmage då ”plutar” den ut mest på nedra delen medans Paulas plutar ut direkt under pattarna, precis som när man har ätit för mycket eller puttar ut den med meningen. Bara till att vänta på nästa inlägg där paula erkänner att hon putade ut magen igen , som förra gången då alltså hehe.
Hej! Vad roligt att se att magen börjat bli en riktig stor gravid mage! 🙂 vet själv hur mycket jag längtade efter att verkligen se gravid ut. Hoppas att allt går bra och att du och lill*n mår bra! Följer er dagligen och ville bara titta in och säga hej nu när jag såg att du fått så taskiga och patetiska kommentarer. Hoppas ni har det bra alla tre, kram!
hej
Jag tänkte bara säga att jag tycker du är en jätteduktig tjej. Du är stark, och det tycker jag är helt underbart. Bry dig inte om vad någon annan säger om dig, du har ett mirakel i din mage. Du borde tacka gud istället! Många kommer och går, men tänk att när ditt barn kommer till världen kan du uppfostra det på ditt bästa vis! 🙂
Oj så stor och fin mage du börjar få :)) längtar tills min blir sådär!
Till pinsamt: va?! Magen kan visst puta ut där Paulas putar. Min mage har gjort det båda gånger. Först emot slutet sjönk magen neråt.
vilken växtspurt magen har gjort nu bara typ senaste dagarna! då är det ju inte konstigt om du kännt lite extra växtvärk och om diverse organ kommer ikläm liksom.. skönt att bebben verkar må bra trots ditt onda, sköt om er och strunta i patetiska kommentarer från avundsjuka småflickor.
Till ”Pinsamt”-kommentaren: Du har inte varit gravid själv va? Nä, tänkte just det för då borde du veta att livmodern står högt i början av graviditeten för att så småningom sjunka i takt med att bebisen växer och fixeras i bäckenet.
Putar du med magen? Vad fin du är, paula! 🙂 Kram kram!
Pinsamt: Min mage putade från revbenen och ner i stående ställning från vecka 10 ungefär (fick ganska stor mage direkt). Du kanske är den förståndshandikappade som tror att alla magar ser likadana ut?
Men herregud ni som klagar på att hon putar ut med magen lägg ner, ifall hon nu gör det ska väl hon få göra det, Att folk orkar lägga ner energi på onödiga saker.
Lycka till med allt!! Din blogg är bäst!
Okej jag kommenterar aldrig på bloggar och jag orkar inte bry mig om vad folk skriver men nu får det väl ändå vara nog. Folk kommenterar på Paulas blogg precis som dem känner henne och vet allt om hennes liv och förhållande. Hon kanske pluttar med magen, vad vet jag, men vad rör det er rygg? Eller så är magen bara lite svullen till kvällen? Att kommentera och säga att hon är pinsam för det är helt sjukt, bara för du läser hennes blogg vet du inte vem hon är eller hon tänker. Sant, man dömer alltid folk efter vad man ser och läser och det kan ingen förneka, men man ska alltid stanna till och tänka efter vad man egentligen vet om personen innan man slänger ut sig en kommentar. Varför vara negativ emot henne, hon går igenom en stor förändring just nu. Hon kanske blir en jätte bra mamma eller en dålig, men grejen är det vet vi inte. Vem är du att säga att hon blir en dålig mamma? Kan du se in i framtiden eller? Blir otroligt arg när jag läser sånt, vad det ger det dig och ditt liv att vara negativ emot en person du aldrig ens har träffat. Vad spelar det för roll i hennes graviditet ifall hon har en stor magen eller liten, skulle hon vara mindre lycklig för sitt barn för det? Eller känna att hennes graviditet inte är fulländad? Att döma en person säger mer om dig än vad det säger om dem.
åhhh vad fin mage du fått ,Paula! skit i alla elaka kommentarer! Inte värt att lägga ner tid på! massor av kramar till dig :))
Hahahaha alltså Paula, folk är alltså helt seriösa med att diskutera huruvida din mage ser ut och inte ser ut????????? Vad är det här? Förstår ifall du blir upprörd, det blir jag. Men säger det inte en hel del om dessa personer ändå…? Du verkar sjukt go iallafall, tycker det bästa är när du inte ens svarar på elaka åsikter, det visar att du är bortom allt sådant där. De vill väl bara provocera dig antar jag. Haters gonna hate. Låt det inte komma åt dig bara.
Hej Paula, tycker om din blogg jätte mkt. Vill bara säga att ni som skriver patetiska kommentarer borde skaffa er ett liv, istället för att kolla så mkt på andras liv så kanske ni borde ta tag i ert egna liv och rätta till det i så fall eller kanske rätta till ernsjälva!
För antagligen så är ni ju inte lyckliga i ert egna liv eftersom ni ”försöker” trycka ner andra, tänk efter noga innan ni öppnar er mun!
Om ni inte har något vettigt att säga så tycker jag bara att ni ska hållakäften!!! Jag är en väldigt ärlig person och jag säger vad jag tycker! Sök hjälp istället om det är nu så mkt som stör er!!!!!!
Vilken fin liten kalaskula! 🙂
Låt inte de bittra kommentarera påverka dig! Alla gravidmagar ser ju självfallet olika ut, retards.
Oj, vilka söta pussbilder! Din mage är jättefin! 🙂 Den har växt nu på sistone, 🙂 NJUT av graviditet så mycket du kan! 😀
Hej Paula! Måste börja med att säga att jag älskar din blogg, följer den dagligen och jag tycker att du gör ett skitbra jobb med den! det är väldigt intressant att följa din vardag och din graviditet och jag som nästintill alla som läser din blogg vet att du och hugo kommer bli världens bästa föräldrar! Man blir så arg när man ser hur folk kommenterar om din mage, ditt & hugos förhållande och allt möjligt som finns att ”klaga” på, och när folk speciellt skriver skit om eran bebis, om allt hemskt som kan hända i magen osv så läs det med en nypa salt för dom älskar att se hur du reagerar på det (vilket är förståeligt) men du känner dig och din bebis bäst, skulle det var nåt fel så hade du märkt det och det hade barnmorskan gjort också när du varit på kontroller! så vad folk än skriver för dumt, läs det och gå vidare till de bättre kommentarerna och ta in det istället, för jag tvekar inte på att du kommer bli världens bästa mamma till den finaste pojken/flickan! Njut utav varje dag av din graviditet och låt inte negativa människor förstöra det 🙂
Gud vilka fina bilder! Jag har följt din blogg från dag 1, som den startade alltså. Och du är verkligen en jätte stor förebild för mig. (Jag är bara 13 år.) Jag tycker du verkar otroligt snäll, och man känner sig verkligen hemma på din blogg. Även fast jag inte har träffat dig, så känns det som om jag känner dig. Skit i vad alla idioter säger, bara avundsjuka. Tuuusen kramar!
Spänn ut magen liiiite till då. Hahaha.
Va fan skit i att kommentera hur magen ser ut! Huvudsaken är väl att bebben där inne mår bra, eller?!?!?! Paula, önskar dig all lycka, du kommer att bli en bra mamma:)
Förstår seriöst inte hur vissa människor tänker. En del är väl bara ute efter att släng skit på andra vare sig det gynnar dem eller inte.. Tycker din blogg är underbar att läsa! Du verkar vara en riktigt fin tjej och är så glad för din och Hugos skull! Säger som vissa andra som har kommenterat, skit i dem som kommenterar massa fula grejer!
Lycka till nu Paula! 🙂
Blir så lycklig och varm inombords när jag ser på de nya magbilderna!.. MYYYS
Känner att jag måste puscha på en av kommentarerna här ovan. Paula; Varför lägger du ut uppgifter om andra då du själv tvivlar på att de faktiskt tillhör den som kommenterat? Oskyldiga människor kan drabbas illa av det. Det var någon som skrev att hennes lillasyster drabbats och hon ville att du skulle ta bort det inlägget. Huruvida detta verkligen är sant eller inte kan vi ju inte veta men jag tycker att du borde tänka ett steg längre. Jag förstår mycket väl att du blir upprörd över dessa hemska kommentarer som tycks dyka upp lite då och då. Men är det sant så är det verkligen synd om den tjejen! En till sak; Paula har tidigare erkänt att hon spänt ut magen, så det är inte konstigt om det finns dem som tror att hon gör det även denna gång. Gör man sånt får man ju ta att folk inte tror på en. Det är tråkigt men det blir ju lätt så. (Jag bryr mig inte om hon gör det eller inte, utan menar att det är förståeligt om det finns dem som tvivlar).